Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Wonen & leven / Veiligheid / Integraal veiligheidsbeleid / Integrale veiligheid in Asten

Integrale veiligheid in Asten

Hoe veilig is Asten? En wat doet de gemeente om de veiligheid in Asten te vergroten? Welke prioriteiten worden gesteld en welke acties worden ondernomen?
Deze vragen worden beantwoord op deze pagina.

 

Doelstellingen Astens veiligheidsbeleid

De gemeente Asten heeft de volgende strategische doelstelling voor veiligheid:

 

“Er is een breed besef onder de bevolking dat Asten een plaats is waar men veilig kan wonen en werken. Onder regie van een actief, lokaal bestuur wordt op een systematische en samenhangende manier gewerkt aan behoud van het goede en aan verbetering van negatieve aspecten. Hierbij wordt samengewerkt met externe partners. Tevens wordt uitgegaan van een wijkgerichte aanpak en een eigen verantwoordelijkheid van burgers en ondernemers.”

 

Bij de vorming van het integraal veiligheidsbeleid is een aantal uitgangspunten gehanteerd, deze uitgangspunten van het Astense veiligheidsbeleid zijn hier terug te vinden.

 

 

Integrale veiligheidsbeleid binnen de gemeente Asten

Het hoogste orgaan in de gemeente is de gemeenteraad. De gemeenteraad stelt de kaders vast waarbinnen het veiligheidsbeleid moet worden uitgevoerd. De gemeenteraad beslist hoeveel geld de gemeente uitgeeft aan veiligheid. In de raadscommissie AZ/C wordt het veiligheidsbeleid inhoudelijk behandeld. De burgemeester is  verantwoordelijk voor het veiligheidsbeleid binnen de gemeente Asten. Hij geeft de bestuurlijke sturing.

 

 

De burgemeester krijgt ondersteuning van de Stuurgroep veiligheid en hij is voorzitter van deze stuurgroep. Verder maken de brandweercommandant, de netwerkinspecteur van de politie, de gemeentesecretaris en de coördinator Integraal Veiligheidsbeleid deel uit van de Stuurgroep veiligheid. De Stuurgroep veiligheid voorziet beleidsvoorstellen met een relevant veiligheidsaspect van een advies. Hier ziet u een schematische weergave van de verschillende partijen die zich bezig houden met het veiligheidsbeleid en hoe zij zich onderling tot elkaar verhouden. 

 

Jaarlijks adviseert het platform veiligheid de gemeente over het veiligheidsbeleid. Het Platform Veiligheid bestaat uit externe partners; dit zijn vertegenwoordigers van veel verschillende organisaties in Asten. Een aantal van deze partners zijn ook actief bij de uitvoering van het veiligheidsbeleid. De Coördinator Integrale veiligheid regelt alles rondom het veiligheidsbeleid. Veel verschillende partijen voeren het beleid uit.

Bij het vormen en uitvoeren van het Astense veiligheidsbeleid werkt de gemeente dus samen met vele organisaties en partijen. Hier zijn een groot deel van deze betrokkenen schematisch weergegeven. 


gemeentehuis home

 

 

Astense beleidsdocumenten veiligheid

Het integrale veiligheidsbeleid in Asten doorloopt een cyclus waarbij de verschillende partijen steeds bijgesturen en evalueren. Aan de basis van het integrale veiligheidsbeleid in de gemeente Asten staat een veiligheidsanalyse.
In de Veiligheidsanalyse 2009 vindt u een samenvatting van de belangrijkste cijfers. De Veiligheidsmonitor 2009 is gerelateerd aan een landelijk onderzoek waaraan ook onze gemeente heeft deelgenomen. 597 Inwoners hebben hieraan meegewerkt. Dit onderzoek wordt iedere twee jaar uitgevoerd.


 

De gemeenteraad stelt een kadernota Integrale Veiligheid vast voor vier jaar. Hierin staan de prioriteiten en de manier waarop het veiligheidsbeleid is geregeld in de gemeente Asten. Gekoppeld aan de kadernota is het uitvoeringsprogramma Integrale Veiligheid. Het uitvoeringsprogramma maakt het veiligheidsbeleid verder concreet en beschrijft actiepunten die bij de vastgestelde prioriteiten horen. Ook stelt de gemeente jaarlijks een actieprogramma Integrale veiligheid op, met daarin alle actiepunten voor het komende jaar, wie deze uitvoert en wanneer deze uitgevoerd worden. Het meest recente actieprogramma Integrale veiligheid  is hier terug te vinden. Na de looptijd vindt een evaluatie van de kadernota, het uitvoeringsprogramma en het actieprogramma plaats. Leerpunten nemen we mee in het nieuwe beleid. Bekijk hier de meest recente evaluatie actieprogramma Integrale veiligheid. Bekijk ook de schematische weergave van de gehele beleidscyclus met veiligheidsdocumenten.


Uitgelicht

placeholder

Zoeken