Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Activiteiten / Meer bewegen voor ouderen

Meer bewegen voor ouderen

Wat is MBVO?

MBVO staat voor meer bewegen voor ouderen. Het is algemeen bekend dat bewegen erg belangrijk is voor het onderhoud van het lichaam. Hierbij speelt het water een erg belangrijke rol. Door het water hebt u minder last van de zwaartekracht en kunt u bepaalde oefeningen gemakkelijker uitvoeren.

Indeling lessen

Het eerste kwartier van de les kunt u als warming-up zelf banen zwemmen. Na het inzwemmen bieden we een bewegingsprogramma van een half uur aan waarbij de meeste spieren aan bod komen. Het laatste kwartier gebruiken we voor de cooling-down, daarbij kunt u dan weer zelf rustig uw baantjes trekken. Tijdens het bewegingsprogramma geven we in ieder geval 15 minuten les in borstdiep water. Daarna werken we vaak met materialen zoals plankjes of ballen. Ook bieden we wel eens een stukje aquajoggen en/of trimzwemmen aan. Voor iedere deelnemer geldt dat hij/zij zelf zijn/haar grenzen bepaalt. Als u met bepaalde oefeningen om de een of andere manier niet mee kunt doen, is dit uiteraard geen probleem. Natuurlijk is het sociaal contact erg belangrijk en is er tussendoor altijd wel even tijd voor een praatje.


Enkele voordelen en eigenschappen van bewegen in water:

  • geen hinder van zwaartekracht
  • veilig omdat spieren niet overbelast worden en het risico op blessures nihil is
  • sneller herstel van blessures

 

Wanneer?

dinsdag:                    08.30-09.30 uur

dinsdag:                    09.30-10.30 uur

woensdag:               08.30-09.30 uur

woensdag:               09.30-10.30 uur

 

Inschrijven?

De mensen die in deze groepen zwemmen staan allemaal ingeschreven bij ONIS. Daarom gaat de inschrijving ook via deze organisatie. Inschrijven? Neem contact op met stichting ONIS via telefoonnummer (0493) 441 234.

 

 


Uitgelicht

placeholder

Zoeken